طناب کنفی

مشخصات مکانیکی طناب کنفی

طناب کنفی از الیاف کاملا طبیعی و تجریه پذیر در طبیعت ساخته شده است که به رنگ قهوه ای خاکی و معمولا با بدنه و سطح بیرونی زبر به شکل ریشه تولید و عرضه میشود. طناب های کنفی کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی دارند. در صنایه دریایی و کشتی رانی به عنوان اتصالات و با بهره گیری از خاصیت مقاومت کششی، در صنایع کشاورزی و گلخانه ای هم بعنوان اتصالات و هم بعنوان آویز از آنها استفاده میشود. شایان ذکر است طناب کنفی کاربرد زینتی نیز دارد و در دکوراسیون های مدرن در فنس ها، آویز های خانگی و به عنوان پارتیشن نیز از آنها استفاده میشود.

تاریخچه طناب کنفی

طناب کنفی یکی از ابداعات اولیه انسان بدوی برای اتصال سازه های اولیه می باشد که سابقه آن به بیش از 10000 سال میرسد. انسان های اولیه از طناب کنفی برای اتصال ساقه بمبو برای ساخت رفت یا قایق استفاده میکردند. قدمت طناب کنفی به اندازه ای است که در دکوراسیون موزه ها از آن برای اتصالات مختلف برای ایجاد فضایی با قدمت بالا استفاده می کنند. کاربری طناب کنفی بسیار گسترده بوده و اکنون در کاربری های دریایی، ورزشی، دکوراسیون و طراحی و در طراحی های تاتر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به سبب شباهت زیاد بسیاری طناب مانیلا را با طناب کنفی یکسان می دانند در حالی که این دو طنالب دارای کاربری و مقاومت کششی کاملا متفاوتی هستند. طناب مانیلا نیز مانند طناب کنفی دارای ریشه های طبیعی است اما از ساقه آباکا که یکی از درختان نوع میوه موز می باشد ساخته شده است.

تمامی طنابهای کنفی در یک نگاه

سایزهای متنوعی از طناب کنفی یافت میشود که از سایز 5 میلیمتر شروع شده و طبق نوع کاربری و درخواست مشتریان تا قطر 100 میلیمتر در بازرگانی هاردوایر قابل عرضه می باشد.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.