لیفت مگنت

درباره مگنت در هاردوایر

لیفت مگنت (مگنت دستی یا مگنت صنعتی) دستگاهی است که از طریق نیروی مغناطیسی آهنرباهای دائمی که در آن تعبیه شده اند، قادر است بدون جوش دادن قلاب و یا به کارگیری زنجیر یا تسمه، قطعات سنگین آهنی را به راحتی و با اطمینان جابجا کند. لیفت مگنت برای جداسازی ضایعات آهنی در صنایع مختلف کاربرد دارد و در انواع مختلف دستی، الکتریکی، دائم و … تولید می شود. آهنرباهای به کار رفته در این مگنت از قویترین آهنرباهای دنیا است.

مگنت دستی دارای اهرمی است که با چرخاندن آن، نیروی مغناطیسی در درون آن برقرار شده و قطعه ی یا ورق فلزی را جذب می کند. به این ترتیب جرثقیل متصل به مگنت می تواند بار را بلند کرده و جا به جا کند. برای رها کردن بار نیز کافیست دسته را چرخانده و در وضعیت غیرآهنربایی قرار دهیم.

لیفت مگنت نیازی به برق و یا شارژ شدن نداشته و می تواند بدون کم شدن قدرت جذب آن، سالها در کارگاههای صنعتی به کار گرفته شود.

سبک بودن، کاربرد آسان، مکانیزم ساده، سرعت بالا، عدم نیاز به برق و باتری، قدرت زیاد و از همه مهمتر ایمنی بالا از ویژگی های این دستگاه است.

عمده مصرف مگنت صنعتی در جابجایی قالبها، قطعات سنگین فولادی، قطعات آهنی تخت و گرد، ورقهای فولادی، صنایع برش ورق، سازه های فلزی، نصب و جابجایی مخازن کیت گاز سوز و … است.

تمامی مگنتها در یک نگاه

  • لیفت مگنت

    لیفت مگنت یا مگنت صنعتی را برای بالا بردن و جابه جا کردن افقی ورق ها و استوانه های فلزی (مانند فولاد) استفاده می کنند. سطح فلز باید صاف و تمیز باشد تا اتصال کاملا ایمن بین مگنت و فلز ایجاد شود. سطح ناهموار یا کثیف باعث می شود که هوا بین مگنت و فلز حبس شده و قدرت میدان مغناطیسی را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.


    مگنتی که برای لیفتینگ بارهای سنگین استفاده می شود، به هیچ نوع منبع تغذیه ای احتیاج ندارد و بنابراین می توان آن را در هر مکانی استفاده کرد. این مگنت ها عمر طولانی دارند و به تعمیرات و نگهداری خاصی نیاز ندارند. استفاده از لیفت مگنت بسیار آسان است و به راحتی می توان با یک دست با آن کار کرد.

    شناسه محصول: P876-ST-29 دسته: , برچسب: