سیم بکسل حفاری

 ویژگی های سیم بکسل حفاری

سیم بکسل های حفاری معمولا دارای 6 استرند بوده و برای داشتن انعطاف مناسب معمولا با مغزی الیافی و پلاستیکی تولید و عرضه میشوند. سیم بکسل های بکار رفته در صنایع حفاری معمولا دارای دو خصلت مهم می باشند که عبارتند از تنسایل بالا و مقاومت در برابر ضربه (ضربه ناشی از استارت کار ماشین و ضربه ناشی از تغییر جهت حرکت) و دیگری مقاومت حرارتی بالا برای کار در شرایط محیطی دشوار. ساختار سیم بکسل های حفاری معمولا از نوع سیل می باشد و این سیم ها معمولا چپگرد می باشند. طول عمر سیم بکسل های حفاری به سبب سایش بالایی که دارند و البته دمای بالای کاری آنها یکی از چالش های پیش رو در انتخاب این نوع سیم می باشد. برای افزایش طول عمر سیم بکسل حفاری ساختار های ویژه ای مانند کمپکت وجود دارند که مفتول سیم بکسل دارای پروفیل گرد نیست بلکه در جهاتی دارای سطوح تخت می باشد که مقاومت سایشی را افزایش دهد. فروشگاه سیم بکسل هارد وایر عرضه کننده انواع سیم بکسل های حفاری در سایز های مختلف می باشد. .

سیم بکسل های حفاری در یک نگاه

سیم بکسل های حفاری می بایست در حین داشتن مقاومت کششی بالا و مقاومت حرارتی بسیار مناسب انعطاف بالایی نیز داشته باشند. بنابراین استفاده از مفتول های استرند با کیفیت بالا و تنسایل مناسب همراه با مغزی الیافی که موجب انعطاف بالاتر سیم بکسل های حفاری میشود مناسب ترین بافت را بوجود می آورد.

کیفیت سیم بکسل حفاری چطور مشخص می شود

سیم بکسل های حفاری که با ساختار استاندارد (با قطر برابر مفتولها در سر تا سر سیم) و یا با ساختار سیل تولید میشوند کیقیت های متفاوتی دارند که موثر بر میزان سایش لایه های داخلی آن و طول عمر سیم بکسل حفاری می باشد. میزان انعطاف نیز که با خم کردن قابل تست می باشد از فاکتور های دیگر موثر بر کیفیت و قیمت سیم بکسل حفاری می باشد. اگر پس از خم کردن و رها کردن سیم بکسل حفاری بصورت کامل در طی زمان بسیار کوچک به شکل اولیه در آمد سیم دارای انعطاف مناسب و کیفیت بالایی می باشد. همچنین در تست ظاهری سیم بکسل حفاری اولا مغزی داخلی نباید از لایه های بیرونی قابل رویت بوده و یا بیرون زده باشد و همچنین مفتولها دارای پلیسه نباشند. وجود پلیسه بر روی مفتول ها و خوردگی های سطحی مفتول که باعث ایجاد خراش بر روی پوست می باشند نشان از کیفیت پایین مفتول های بکار رفته در ساختار سیم بکسل حفاری دارد.